פינת המשפחה מהווה מקום מפגש מרכזי בו בני הבית מבלים זמני איכות יחדיו. לפיכך, חשוב להקנות לה אווירה נינוחה, לא רשמית ומזמינה. אנו מקדישות זמן ותשומת לב להיכרות עם הלקוח וצרכי משפחתו ולהבנת הרצונות, המשאלות וההיבטים הפרקטיים עליהם המרחב צריך לענות.

הצג תמונות נוספות

עקרונות מרכזיים בעיצוב חדרי ופינות משפחה

מיקום חדר המשפחה

כדי להחליט על מיקום חדר המשפחה במרחב הביתי חשוב להבין את הדינמיקה של החיים בבית. יש חדרי משפחה המשמשים את כל בני הבית ואותם נמקם בסמוך למטבח או בסמיכות למרחב ה”ציבורי”. חדרי משפחה אחרים מכוונים בעיקר לילדי המשפחה לכן נמקם אותם בין חדרי הילדים רחוק ככל הניתן מיחידת ההורים, ולעתים אף עם גישה לחצר משחקים או מרפסת.

חלוקה נכונה של החלל

חלוקה נכונה של החלל מאפשרת לחלל אחד להכיל מספר פונקציות שונות. חדר משפחה שמשולבות בו מספר פונקציות כגון פינת טלוויזיה, פינת מחשב ומרחב למשחקים, מושך להגיע אליו וליהנות ממנו. חלוקה נכונה מאפשרת להשתמש בו זמנית בפונקציות השונות ללא הפרעה.

בחירת חומרים וגוונים

להדגשת אופיו ויופיו של החלל אנו ממליצות להדגיש את הקירות בצבע או להדביק טפט מעניין.

תאורה

תאורה נכונה בפינת המשפחה, מנעימה את השהות בה, ומאפשרת ליהנות לאורך כל שעות היממה מזמני איכות נעימים במרחב ביתי זה. יש לפזר באופן נכון את האור על פני החלל בחדר ע”י גוף תאורה מרכזי בנוסף כדאי למקם גופים נוספים ע”ג הקירות או בסמוך להם כדי ליצור תאורת אווירה.

 

 

שאלות ותשובות

מומלץ למקם את פינת המשפחה במקום מוצנע יחסית כדי לאפשר חופש לפעילות שלעתים יוצרת חוסר סדר. לרוב אנו ממקמות את חדר המשפחה בין חדרי הילדים ורחוק ככל הניתן מיחידת ההורים.

פינת המשפחה היא למעשה מעין סלון לא פורמלי ואינטימי לשימוש יום-יומי. לכן המלצתנו היא לבחור בפריטי ריהוט נוחים במיוחד ומפנקים. כשניתן אנו ממליצות לבחור במערכת ישיבה פינתית שמאפשרת השתרעות ונוחות מרבית. חשוב להקפיד על בחירת חומרים סינטטיים לבדי הריפוד ולטקסטיל בחדר.

פינת הטלוויזיה תופסת את מרבית השטח בחדר המשפחה. את פינת המחשב נמקם בקצה המרחב בצורה שתאפשר ישיבה בפינת המחשב מבלי להפריע לצפייה בטלוויזיה. חשוב לאפיין כל אחת מהפינות כך שתהייה מוגדרת במרחב שלה.

חומרים טבעיים כמו עץ, אבן טבעית ובחירה של גוונים חמים יוסיפו לאווירה הביתית והחמימה.

Call Now Button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
וואטסאפ!
Halel VOD הלל
חתימה-מרובע-ברשת
שלח מייל
phone
חיוג מהיר
whatsapp
שלח וואטס אפ