פינת האוכל היא מקום הבילוי הביתי המועדף. היא מרכזת סביבה את בני המשפחה לשעות של כיף והנאה. לעיצוב פינת האוכל השפעה משמעותית על השפה העיצובית הכוללת בבית שכן היא מהווה חלק משמעותי מהחלל המרכזי.

הצג תמונות נוספות

עקרונות מרכזיים בעיצוב פינות אוכל

מיקום נכון בחלל

חשוב שפינת האוכל תתאים באופייה ובמיקומה לאופי החיים ולדינמיקה של החיים בבית. ישנם בתים שבהם האירוח מאוד חופשי ופתוח וישנו רצון למקם את פינת האוכל כחלק או כהמשך ישיר של המטבח. בבתים אחרים, רשמיים יותר, ישנה העדפה למיקום של פינת האוכל לצד הסלון או בחלל בפני עצמו. בכל מקרה אנו מקפידות על מיקום מיטבי מבחינת החשיפה לחוץ בגישה ובמבט.

בנוסף כדאי להקפיד על תכנון גמיש המאפשר פתיחה של פינת האוכל להרחבה בעת אירוח רב משתתפים.

 

פרופורציות

לפינת האוכל השפעה רבה על הנראות של החלל. חשוב להתאים את גודל פינת האוכל בצורה פרופורציונלית למרחב הנתון כדי שלא לפגוע בתחושת המרחב ובהרמוניה.

בחללים קטנים כדאי לבחור בפינת אוכל קטנה שניתנת להרחבה. בבית גדול כדאי להציב פינת אוכל מרווחת ומרשימה שתמלא את החלל. גם לצורת השולחן יש חשיבות רבה. במקרים רבים אנו ממליצות לבחור בשולחן עגול ולא מאורך לפינת האוכל. שולחן עגול מהווה מוקד ומתאים כפתרון לחללים רבים. מעבר להיותה קומפקטית, הצורה העגולה מגוונת ומאפשרת שימוש גם בקווים עגולים ורכים בריהוט ונעים מאוד לשבת סביבה.

אנו ממליצות לבחור כסאות עם משענת נמוכה ליצירת אוירה קלילה ומזמינה.

 

חומרים וגוונים

אנו אוהבות להשתמש בעץ  טבעי או גושני, צבוע או חשוף – כחומר מרכזי בשולחן פינת האוכל, בזכות יופיו הקלאסי והמראה האקסקלוסיבי והחמים כאחד שהוא משרה. עם זאת, ישנם מקרים בהם נכון לשלב חומרים אחרים כמו זכוכית ומתכות שונות, בשולחן עצמו, כדי להוסיף ברק, ניגוד מעניין וקו מודרני. אנו ממליצות לרכוש כסאות בנפרד משולחן פינת האוכל. באמצעות שילוב מעניין הרמוני אך מתוחכם בין הכיסאות לשולחן ניתן ליצור פינת אוכל אישית ומיוחדת. אנו ממליצות לבחור בכיסאות מרופדים שמעבר לנוחות וליופי מהווים ניגוד מעניין לחומריות של השולחן.

 

 נוחות

על הכיסאות והשולחן להיות נוחים ושימושיים ולכן חשוב להקפיד על בחירת חומרים נכונה גם משיקולים פרקטיים. מומלץ שפלטת השולחן תהיה בעלת רגישות נמוכה למכות ושריטות.

לנוחות מרבית אנו ממליצות לבחור בריפוד סינטטי וכהה לכיסאות פינת האוכל.

 

תאורה נוחה ומחמיאה

גוף התאורה של פינת האוכל מהווה מוקד ומדגיש את מיקומה בחלל.

המלצתנו לבחור גוף בעל נוכחות עיצובית משמעותית שישפיע על החלל וישתלב באווירה ובסגנון.

בבחירת הגוף כדאי לשים דגש שיצור הארה טובה שנעים לסעוד תחתיה.

שאלות ותשובות

פינת האוכל זוכה אצלנו למקום של כבוד בחלל ואנו מקפידות להשאיר סביבה מרחב פנוי שיאפשר פתיחה והרחבה בעת אירוח רב משתתפים.
נכון למקם את פינת האוכל בחלל המרכזי בסמוך למטבח וליד היציאה לחצר, למרפסת או בסמוך לחלון גדול.
חשוב לבחור בשולחן פינת אוכל בגודל שיתאים לגודלו של החלל.

אנו ממליצות לבחור בשולחן עם פלטת עץ או פלטה אחרת עמידה ומעניינת בנראות שלה. מדובר במשטח גדול שהנראות שלו בעלת השפעה רבה על החלל.
כדאי לבחור בשולחן בעל רגל מרכזית. כך מתקבל מראה קליל יותר ומתאפשרת ישיבה מרבית של סועדים.
כדאי לבחור בכיסאות ששונים מהשולחן במראה שלהם אך משתלבים איתו היטב.
המלצתנו היא לבחור בכיסאות מרופדים, קלילים ובעלי משענת נמוכה.
גם כשהשולחן ארוך מומלץ לא להציב כמות גדולה מדי של כסאות, כדי להימנע ממראה של חדר ישיבות. שישה עד שמונה כסאות מתאימים בדרך כלל לשולחן פינת האוכל ומקנים לחלל מראה קליל ולא רשמי מדי.

אפשר ליצור חלל מיוחד ואישי בפינת האוכל על ידי בחירה של פריטי ריהוט מעניינים ובשילוב של גוף תאורה שמחזק את הקונספט העיצובי. שילוב של מספר חומרים כמו עץ, ברזל ובד יוצרים עושר ותחכום. הדגשה של קיר פינת האוכל בטפט או בחיפוי, עשויים לחזק את האווירה המתקבלת ולהפוך את החלל ליפיפה ואת הארוחה לחוויה של אירוח ויופי.
האם מומלץ לבחור בשולחן עגול או מלבני לפינת האוכל?
בבחירת צורתו וממדיו של השולחן יש לקחת בחשבון את נתוני החלל בהתחשב בצרכים של בני הבית. פינת האוכל העגולה קומפקטית ועדיפה במקרים רבים על השולחן המלבני המסורתי.

Call Now Button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
וואטסאפ!
Halel VOD הלל
חתימה-מרובע-ברשת
שלח מייל
phone
חיוג מהיר
whatsapp
שלח וואטס אפ