הסלון הוא מרכז הבית ומשמש כמרחב למפגש משפחתי משותף לשעות הפנאי וכמרחב לאירוח. עיצוב הסלון משקף את הקונספט העיצובי של הבית ואת סגנון החיים של בני הבית. אנו קשובות לצרכים ולטעם האישי של כל לקוח ומעצבות סלון אישי וייחודי בכל בית או דירה. חשוב לנו לשלב מקבץ של פריטי ריהוט שונים ומגוונים ובכך ליצור אוירה עשירה ומעניינת.

הצג תמונות נוספות

עקרונות מרכזיים בעיצוב הסלון

לפני שמתחילים בתכנון הסלון חשוב להבין את הפונקציונליות שלו עבור המשפחה. יש משפחות שהסלון עבורן הוא פינה יומיומית לישיבה משפחתית-מעין פינת משפחה. כשמדובר בבית גדול לעתים קרובות הסלון משמש כפונקציה פחות שימושית ויותר ייצוגית.

אנו מכוונות תמיד ליצירה של סלון מזמין שמושך את בני הבית לשבת ולשהות בו. כדי לייצר מוקד משיכה כזה מושקעים בסלון מירב המאמצים לתכנון נכון ועיצוב עשיר.

העיקרון המרכזי בעיצוב הסלון הינו להקשיב לרצונות ולצרכים של בני הבית. כאשר יש דרישה לטלוויזיה בסלון היא מכתיבה את צורת ההעמדה של הריהוט בחלל ובעקבות זה את מיקום נקודות החשמל והתאורה. תכנון מקדים נכון יתייחס לכל המרכיבים שחשובים לבני הבית בחלל הסלון וישלב אותם בצורה מוצלחת. אנו שמות דגש עצום על הקשר בין הסלון לחצר או למרפסת ומקפידות לתכנן פתחים גדולים ככל הניתן. הקשר אל החוץ מעשיר את החוויה בחלל, מכניס את הטבע פנימה אל הבית ומעצים את תחושת המרחב.

אינטימיות ומרחב

בסלון הבית, אנו מקפידות ליצור איזון בין חלל שמתקבלת בו תחושת מרחב וגודל למקום אינטימי שמזמין לישיבה ספונטנית, יום-יומית. כדי ליצור חלל שנעים לשהות בו חשוב להקפיד על כמות פריטי הריהוט והקשר ביניהם. עיצוב הרמוני יכול לשלב בהצלחה מגוון עשיר של פריטים וסגנונות וליצור מקום שמושך אליו את בני הבית.

בחירת פלטת הגוונים

גיבוש הקונספט העיצובי של הבית צריך להיעשות בשלב מוקדם של תהליך התכנון והעיצוב.

על הקו העיצובי הנבחר לבית, לבוא לידי ביטוי משמעותי בעיצוב הסלון ובבחירת החומרים שבו.

בבית כפרי-קלאסי נבחר בחומרים טבעיים כמו עץ, אבן ופרקט כחומרים מובילים בעיצוב החלל. שימוש בבדים בגוונים בהירים ובגופי תאורה דקורטיביים שישלימו את התמונה.

בבית בעיצוב מודרני ונקי נבחר חומרים מנוגדים יותר, על מנת ליצור ענין ועושר עיצובי באמצעות חומר וצבע.

תאורה נכונה ומחמיאה

התאורה בסלון מאפשרת לנו להדגיש את האלמנטים הראויים להדגשה וליצור חוויות תאורה שונות באותו המרחב.

התאורה נחלקת לתאורה מרכזית, שוטפת ולתאורת אוירה ממוקדת.

אנו מקפידות לתכנן במרכז הסלון גוף תאורה מרכזי, גדול, בדרך כלל צמוד תקרה ליצירת הארה משמעותית של כל המרחב ולהיקף הסלון אנו מתכננות תאורת אוירה.

ניתן ליצור כמה הדגשים, תלוי באלמנטים שרוצים לחזק. למשל, בבית שיש בו יצירות אמנות נשתמש בתאורת אוירה בקיר או בתקרה, הממקדת את התמונות בהיקף הסלון.

בסלון שרוב פאותיו הן פתחים נדגיש באמצעות מקבץ גופי תאורה קטנים שנמרכז לפתחים.

התאמות נכונות ושפה עיצובית אחידה

חשוב להתאים את גודל וכמות האלמנטים שמציבים בחלל לגודלו של הסלון ולמיקומו במרחב הביתי. צריך להקפיד שלא לחסום מעברים חשובים  ולהתחשב בדינמיקה ובנוחות של בני הבית.

לכל חלל יש את הפרופורציות שמותאמות לו ולכן חשוב להיות רגישים ולא להעמיס או לצמצם יתר על המידה.

ליצירה של סלון הרמוני וחם צריך יכולת לשלב בין אלמנטים שונים ומגוונים בצורה שרק תעצים את יופיים. הסלון צריך להיות ביתי ורלוונטי לשנים קדימה ולכן אנו נמנעות משימוש בגימיקים ובטרנדים חולפים. הדגש שלנו הוא על יצירה של חלל מתוחכם, עשיר והרמוני שישקף את האווירה בבית בכלל ואת דייריו בפרט.

בחירה נכונה של חומרים

אנו ממליצות תמיד לבחור בחומרים פרקטיים ונעימים שיזמינו את בני הבית להשתמש

וליהנות מהם ללא חשש.

ההמלצה שלנו היא לשימוש בחומרים טבעיים או במראה טבעי, כדי ליצור  אוירה ביתית ונעימה.

מומלץ לבחור בדים סינטטיים ומשטחים ברגישות נמוכה לנזקים ולהימנע משולחנות עם פלטת זכוכית במרכז הסלון.

ארגון החלל

כדי ליצור סלון עשיר, מותאם אישית ומזמין חשוב לאפיין אותו במרכיבים ובפונקציות שמתאימות למבנה הבית ולסגנון החיים בו.

אנו בודקות מול הלקוחות האם יש מקום לשלב ספריות, פסנתר או קמין במרחב הזה.

מיקום נכון של קמין למשל יכול ליצור סלון אינטימי שסביבו מתאספים.

המטרה היא לנסות להגיע לאיזון בין שימוש בפריטים אישיים שמחזקים את העיצוב והאווירה לעומס עיצובי שעלול להיווצר מעודף של אלמנטים.

כדי ליצור אשליה של גודל כדי לבחור במספר של פריטי ריהוט לא גדולים לישיבה בסלון.
חשוב להקפיד על גדלים נכונים ומתאימים.
צריך להיות רגישים למבנה החלל. לעתים דווקא ספת ישיבה פינתית מנצלת את החלל בצורה הטובה ביותר וממקסמת את תחושת המרחב.

שילוב נכון ומעניין של חומרים ופריטים יכולים להוביל ליצירה של סלון שחוויה לשהות ולבלות בו. כדאי להשקיע מחשבה בגיבוש הקונספט העיצובי של הסלון ולאפיין אותו באלמנטים וחומרים ששייכים לקונספט הזה.
למשל בסלון בקו עיצובי כפרי קלאסי אפשר לשלב עץ, ברזל, אבן, בריקים וטיח. בפריטי הריהוט והאביזרים ניתן לבחור בבדים במראה טבעי, באריגה גסה ובווילונות קלילים ונשפכים.
בסלון בסגנון שאבי-שיק נשלב בין ריהוט ישן לחדש ונשתמש בפריטים מעניינים כמו מנורת עמידה מיוחדת.

אנו מעדיפות ליצור סלונים ללא מסך טלוויזיה אבל ברוב המקרים זהו צורך שחשוב לתת לו מענה. הצבת מסך טלוויזיה בסלון יוצרת בעיה בכך שהיא מחייבת העמדה נכונה של הריהוט כלפיה. ברוב הסלונים ההעמדה האופטימלית של הריהוט תמקם אותו בצורה שפונה לגינה או למרפסת, כך שניתן לשבת בפנים וליהנות מהמבט היפה החוצה. כשיש מסך טלוויזיה הוא מהווה תחרות ויוצר מוקד חדש. בתכנון נכון של החלל אנו מצליחות לשלב בין הדברים וליצור סלון שמופנה למסך ולחוץ במקביל.

Call Now Button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
וואטסאפ!
Halel VOD הלל
חתימה-מרובע-ברשת
שלח מייל
phone
חיוג מהיר
whatsapp
שלח וואטס אפ