מרפסת יכולה להוות את פינת הקסם האישית שלכם בטבע, הכי קרוב לבית. זה המקום ליהנות מאווירה ירוקה ומשב רוח רענן, ולבלות זמני איכות בשמש.
עיצוב נכון, יצירתי ומקורי של המרפסת, יכול להעניק לכם חלקת גן עדן ממש, בה תוכלו להרגיש כמו בנופש כל ימי השנה. מרפסות גדולות יכולות אף לשמש לאירוח והווי חברתי ומשפחתי נפלא בחיק הטבע הפרטי שלכם, גם אם אתם גרים בעיר.

הצג תמונות נוספות

עקרונות מרכזיים בעיצוב מרפסות

בחירת פריטי ריהוט למרפסת

כדי ליצור מרפסת עם אווירה כדאי לבחור בפריטי ריהוט שמתאימים לקו העיצובי. למרפסת בעלת מראה אותנטי וטבעי כדי לבחור בריהוט מחומרים כמו עץ, במבוק, ברזל ושילוב של טקסטיל.

למרפסת בסגנון מודרני-מינימליסטי אפשר להשתמש בריהוט בשילוב אלומיניום, עץ או ברזל.

בחירת גופי תאורה

תאורה נכונה במרפסת, מנעימה את השהות בה במהלך כל שעות היממה. במידה ויש צמחייה ייחודית, ניתן להאיר אותה בספוטים המכוונים אליה. זאת, בנוסף לתאורה המרכזית, שצריכה להיות בעוצמה מתאימה ובפיזור נכון. אין לשכוח גם את החשיבות בבחירת גופי תאורה שיתאימו בסגנונם העיצובי, לקוו המרכזי המנחה אותנו בעיצוב המרפסת כולה.

גינון

הצמחייה הנבחרת מהווה את אחד הגורמים העיקריים המעצבים את האווירה והנראות של המרפסת. צמחייה ססגונית ופורחת, עלים בגוונים עזים, עצי פרי ומטפסים ירוקים, יכולים להקנות מראה מלבב למרפסת שלכם. רצוי לבחור צמחייה שתעניק מראה נפלא בכל עונה, לאורך כל ימות השנה.

קיימים אופני שתילה שונים, כמו אדניות, עציצים, מכלים ממוחזרים מפח צבוע, ושתילה מוגבהת במשטחים שתחומים על ידי מבנה מעץ או מחומרים אחרים. יש לבחור בקפידה את צורת השתילה המתאימה למרפסת, על מנת להגיע למראה אופטימלי ובטיחות מרבית.

בחירת קונספט עיצובי

כדי ליצור מרפסת מיוחדת ומלאת אווירה כדאי להתבסס על קו עיצובי מגובש.

הבחירה צריכה להתבטא בריצוף שיבחר, בפריטי הריהוט, התאורה והאקססוריז. גם הצמחייה הנבחרת צריכה להשתלב בסגנון הנבחר.

אפשר לבחור בקונספט של מראה ים תיכוני-טבעי, עשיר וצבעוני. לחילופין ניתן לבחור במראה על זמני-מינימליסטי.

חשוב שהקו העיצובי של המרפסת יקושר לסגנון של הדירה כולה.

תכנון החלל

אנו מתייחסות לעיצוב המרפסת כחלל נוסף בבית הדורש תכנון וטיפול עיצובי. הבסיס הוא תכנון נכון של העמדת הריהוט בחלל ובחירת קונספט עיצובי.

במרפסות קטנות כדאי להימנע מהצבה של פריטי ריהוט גדולים מדי. עדיף להשתמש בשולחן אוכל קטן שניתן להרחבה. כדאי להשאיר גם שטח פנוי למשחק ולמקסום תחושת המרחב.

מרפסות גדולות הן בעלות פוטנציאל עצום להיות חללים נפלאים ומלאי אוירה. ניתן להגדיר אזורים שונים בעלי אפיונים שונים במרפסת. למשל אזור של פינת אוכל חיצונית ובסמוך אזור שהוא מעין סלון חיצוני.

שאלות ותשובות

מומלץ לבחור בפריטי ריהוט לא גדולים עם אפשרות להרחבה. לעתים דווקא שילוב של שתי פינות ישיבה קטנות שונות לישיבה נמוכה וגבוהה יכול להגדיל את תחושת המרחב והעושר העיצובי של המרפסת.

לבחירת ריצוף המרפסת חשיבות רבה בהיבט הפרקטי והעיצובי.
אנו ממליצות לבחור בריצוף עם "אופי" מובהק ובגוונים לא בהירים מדי. במרפסת קל יותר להעז לעומת פנים הבית ואפשר לבחור גם באריחים מצוירים צבעוניים למשל זאת בהתאם לקו העיצובי המועדף.
החומרים המומלצים מבחינתנו הם: דק, אבן בגדלים שונים, אריחי גרניט פורצלן במראה דק או אבן, אריחים דמויי בטון או ארחים מצוירים.

מומלץ ביותר לשכור את שרותיו של מתכנן גינות המתמחה בעיצוב מרפסות. חשוב להשקיע בתכנון נכון של התשתיות ובחירת הצמחייה כדי שתהפוך את המרפסת ליפה וירוקה לשנים רבות קדימה.

אפשר לשתול שיחים וצמחייה הגדלה לגובה במהירות, או לחפות את קירות המרפסת בחומרים טבעיים כמו במבוק, על מנת לאפשר הסתרה במידת הצורך.
ניתן גם ליצור קיר ירוק-מעין טפט של צמחיה טבעית וכך לטשטש קיר קיים. במקרים בהם ישנן קומות נוספות המשקיפות על המרפסת מלמעלה, ניתן להיעזר בסוככים מעוצבים על מנת להגביר את תחושת הפרטיות ולמנוע מצב בו המרפסת חשופה למבטיהם של השכנים.

Call Now Button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
וואטסאפ!
Halel VOD הלל
חתימה-מרובע-ברשת
שלח מייל
phone
חיוג מהיר
whatsapp
שלח וואטס אפ