תכנון ועיצוב הגינה הוא חלק בלתי נפרד מתהליך התכנון של בית פרטי. אנו מתכננות בית תוך חשיבה מתמדת על הקשר שלו לגינה. קשר שבא לידי ביטוי במבטים מהפנים החוצה ובגישה לחצרות.
בעיננו הבית הפרטי והגינה שלו צריכים להיות כרוכים זה בזה ולהשביח האחת את יופיו של האחר.

הצג תמונות נוספות

עקרונות מרכזיים בעיצוב החצר והגינה

תכנון המרחב

אנו מתייחסות לתכנון הגינה ופיתוח השטח כחלק המשכי של תהליך תכנון הבית. חשוב לנו לאפיין אזורים שונים ולהתאים את המבנה של החצר לדינמיקה של החיים והאירוח בחוץ של בני הבית. אנו ממליצות למקם בחצר פינת אוכל נוחה ובנוסף גם פינת ישיבה נמוכה סלונית. אפשר גם למקם פינות ישיבה נמוכות אלטרנטיביות, ערסלים או נדנדות.
הגדרת קונספט עיצובי
על הקונספט העיצובי של הגינה לחזק את הסגנון של הבית ולהשלים אותו.
לבית בסגנון כפרי תתאים גינה ים-תיכונית, עשירה ושופעת. אפשר לשלב בה אבנים שונות, הרבה עצי פרי וצמחיה בשלל צבעים.
לבית מודרני אפשר לבחור בגינה עשירה שתהווה ניגוד או בגינה מינימליסטית ומדויקת.
הקו העיצובי יבוא לידי ביטוי בבחירת הריצוף, התאורה, הריהוט וכמובן הצמחייה עצמה.

שילוב אלמנטים של מים

בריכות שחייה ונוי, מזרקות מים ומפלונים מהווים אלמנט נפלא, שמוסיף לתחושה הטבעית ויוצר זרימה המלווה בצליל פכפוך משובב לב. לפיכך, אלמנטים של מים משדרגים במקרים רבים את עיצוב הגינה, בתנאי, כמובן, שהם משולבים באופן הרמוני ונכון במרחב.

בחירת פריטי ריהוט

בין אם מדובר בגינה קטנטונת וחמודה או גן רחב ידיים, חשוב לנצל את המרחב באופן נכון
ולהגדיר את האזורים והפינות השונות. כל אזור ישיבה יאופיין בריהוט אחר אך כדאי שיהיה קו עיצובי דומה שיבחר בין החלקים השונים.
אנו ממליצות לבחור בפריטי ריהוט במראה טבעי שמשתלבים יפה בחוץ שמסביב.
בנוסף רצוי לנסות להימנע מסטים. פינת אוכל יכולה להיות מורכבת למשל משולחן עץ קלאסי ומסביבו כסאות צבעוניים שנרכשו בנפרד.

תאורת גן

בחירת התאורה מהווה שלב מכריע, שכן היא תורמת רבות למראה ולסגנון העיצובי של הגינה וגם, כמובן, חיונית על מנת לאפשר לבני הבית ליהנות מהמרחב החיצוני בכל שעות היממה. גופי התאורה נחלקים לתאורה ממוקדת לעומת תאורת אוירה. אנו ממליצות לשלב בין שתי צורות ההארה הללו. להקיף את הבית בתאורת אוירה ולתכנן תאורה ממוקדת באזורי הישיבה.

שאלות ותשובות

אנו מתחילות בתכנון רעיוני של הגינה בד בבד עם יצירה של הסקיצות הראשונות של הבית ומאמינות שהחשיבה התכנונית צריכה להיות כל הזמן על הקשר חוץ-פנים.

אנו ממליצות לשלב מתכנן גינות בשלב מוקדם יחסית של התכנון ולאחר בחירת סקיצה עקרונית מובילה.
מתכנן גינות מתמחה בעיצוב הגינה ויכול לחשוף אותנו לרעיונות ופתרונות שיעשירו את תכנית הבסיס שלנו. גינה שמעוצבת עם צמחייה נכונה, תראה נפלא בכל ימות השנה: באביב היא פורחת עם שפע של צמחיה ססגונית, בקיץ פירות טעימים יבשילו על עציה, בסתיו שלכת מרהיבה תעטר את השבילים ובחורף הירוק ירווה את הנפש.

הפרגולה נותנת פתרון מעולה להצללה ולהגנה מסוימת על ריהוט הגינה. יחד עם זאת, בגינות קטנות, לעתים, כדאי להימנע מהקמת פרגולה ולהסתפק בהתקנת סוכך זרועות. במגרש קטן פרגולה עלולה ליצור תחימה של שטח היציאה לחצר ולגרם לחצר להראות קטנה יותר.
ניתן גם להתקין פרגולות תלויות שנותנות מענה בהצללה מבלי לתחום יתר על המידה.
כדאי לקחת בחשבון שבחללים חשוכים הפרגולה רק מחזקת את הבעיה ולעתים עדיף להשתמש בפתרון הצללה אחר כגון סוכך זרועות או שמשיות.

שתילה בצמוד לגבולות התוחמים את הגינה, חיפוי אסתטי של משטחים יותיר אותם פתוחים ומרווחים, הימנעות מהעמסת יתר ובחירת צמחייה ופריטי ריהוט נכונים, ייצרו תחושה של מרחב פתוח גם בגינה קטנה יחסית.
לעתים דווקא מיקום של פינת הישיבה בפינת החצר מחזק את תחושת המרחב בחלל.

Call Now Button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
וואטסאפ!
Halel VOD הלל
חתימה-מרובע-ברשת
שלח מייל
phone
חיוג מהיר
whatsapp
שלח וואטס אפ