עבור הילדים, הקטנים כמו גם המתבגרים, חדרי שינה הם מקום המפלט מהעולם שבחוץ, המשמש אותם כמרחב אינטימי ומעין ממלכה אישית וסודית שלהם. לכן, חשוב במיוחד שחדר זה יקרין אווירה הרמונית, נינוחה ומזמינה, עם טאץ’ אישי ואינדיווידואלי. אנו מקדישות זמן ותשומת לב להיכרות עם הלקוח, ודרכו עם רצונותיהם וצרכיהם הייחודיים של ילדיו.

הצג תמונות נוספות

עקרונות מרכזיים בעיצוב חדרי שינה לילדים ונוער

צביעת קירות וטפטים

אחד ההיבטים העיצוביים שמוסיפים רבות לאווירה ולאופי הייחודי של חדרי שינה לילדים ונוער, הוא צביעת הקירות או הדבקת טפטים מעניינים. מומלץ לבחור קיר אחד, במיקום מרכזי, ולצבוע אותו בגוון מעניין, או לצפות בטפט עם אופי, על מנת להעשיר את האווירה.

תאורה

תאורה נכונה בחדר השינה, מנעימה את השהות בו. מומלץ לבחור באור רך המפוזר על פני החדר כולו, ולשלב מנורת קריאה המעניקה תאורה ממוקדת יותר, לצד המיטה ועל שולחן הכתיבה. מומלץ למקם מאוורר תקרה עם תאורה במרכז החדר.

מיקום נכון של פריטי הריהוט

חדר שינה צריך לכלול פריטי ריהוט פונקציונאליים, כמו מיטות, ארונות בגדים ולעתים גם שולחן כתיבה וכיסא. חשוב לתכנן נכון את החלל, על מנת ליצור מרחב שנוח ונעים לשהות בו, תוך הימנעות מהעמסה או צמצום מרחב התנועה שבו ודגש על יצירת הרמוניה בחדר.

אנו ממליצות למקם את המיטה בפינה המרוחקת של החדר ואת הארון באזור נסתר ככל האפשר.

בחירת החומרים

החומרים בחדר השינה של הילד או המתבגר משפיעים משמעותית על האווירה שנוצרת בו. אנו ממליצות לחפות את הרצפה בפרקט ולהשתמש בגוונים בהירים לרוב הקירות והאלמנטים בחדר. אנו אוהבות לשלב מגוון של חומרים בחדר אחד ונמנעות משימוש ברהיטים שהם חלק מסט. שילוב של ברזל, עץ או שעם יכול להוסיף ענין ואופי לחדר.

שאלות ותשובות

היות והאפשרויות העיצוביות הן אינסופיות, אנו ממליצות לשלב את הילדים בהחלטות רק בשלב מגובש ומתקדם של התהליך. חשוב שהחדר יהיה חלק מהקו העיצובי של הבית ולכן לא נכון בעיננו לשתול חדר בסגנון שונה לחלוטין מהסגנון השולט.

הקונספט העיצובי של החדר צריך להתאים לאופיו של הילד ולגילו. ניתן לאפיין חדר ע"י שימוש באלמנטים מעולמות תוכן שונים וליצור חלל אישי ומעניין. יש להיזהר מקיטשיות ועומס יתר ולמצוא את האיזון הנכון בין הרקע הקלאסי והניטרלי של רוב המרחב לאלמנטים המעניינים שבו.

אנו ממליצות לשלב שולחן כתיבה בחדרי הילדים גם אם הם לא שימושיים על בסיס יום-יומי. השולחן מהווה מקום שמרכז ויוצר מרחב אישי ומאורגן של למידה. גם אם בפועל הכנת השיעורים נעשית על הרצפה או במטבח זה נכון שיש מוקד שאליו מתרכזים כל החומרים הרלוונטיים.
האם אפשר להגיע לתחושה מרווחת גם בחדר שינה קטן יחסית?
בתהליך עיצוב חדר השינה, ניתן ורצוי לכלול מבחר שיטות ופתרונות לניצול טוב יותר של החלל. ארגון נכון של הריהוט בחלל ויצירת נישות לפתרונות אחסון יגדילו את תחושת המרחב. תמונה עם נוף רחוק או מראה גדולה בחדר יקנו תחושה של חלל גדול מכפי שהוא באמת.

Call Now Button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
וואטסאפ!
Halel VOD הלל
חתימה-מרובע-ברשת
שלח מייל
phone
חיוג מהיר
whatsapp
שלח וואטס אפ