עיצוב אקלקטי – הניגודים שמשלימים זה את זה
עיצוב אקלקטי הוא ביטוי מתוחכם לסגנון הכולל שפע של השפעות וכיוונים שאהובים עליכם והוא מאפשר לכם ליהנות מכל העולמות. העיצוב אקלקטי מאתגר יותר, כי הוא דורש הקפדה מתמדת על איזון נכון בין הסגנונות השונים.

Array

סגנון העיצוב האקלקטי מכיל שילוב בין ניגודים משלימים, כמו פריטי ריהוט עתיקים וחדשים, גוונים עזים שונים זה מזה בשילוב הרמוני ואלמנטים מסגנונות עיצוביים מגוונים, המחמיאים זה לזה. כך למשל, ניתן לבחור גופי תאורה בסגנון מודרני ואלגנטי לסלון המעוצב בסגנון וינטג’, או נברשת מרשימה בחלל מינימליסטי. בעיצוב האקלקטי חשוב לייצר בסיס ניטרלי שיחבר בין כל פריטי העיצוב באופן הרמוני ולא להיקלע להעמסת יתר, או לטרנדים חמים שילהיבו אתכם כיום אך יימאסו עליכם בהמשך.

עקרונות מרכזיים בעיצוב אקלקטי

יחודו של עיצוב אקלקטי הוא בשילוב מעניין בין ניגודים משלימים, צבעוניות מיוחדת ושילובים יצירתיים בין מיטב האלמנטים של כמה סגנונות. בקו האקלקטי יש יותר מקום לביטוי אישי כיון שאפשרויות השילוב הן אינסופיות.

ניגודיות משלימה

בעיצוב אקלקטי ניתן ורצוי לכלול אלמנטים עיצוביים מנוגדים זה לזה, המשתלבים בהרמוניה יחד, לרבות פריטים עתיקים וחדשים, צבעים היוצרים קונטרסט והשלמה הדדית, מלאות ושפע יחד עם ריקות ומינימליזם, פשטות נעימה ומרשימה.

בחירת הצבעים

לצבעים יש משמעות רבה, כשסגנון העיצוב האקלקטי פותח את מרב האפשרויות מכל קשת הגוונים, החל מגוונים ניטרליים בהירים ומוארים, דרך צבעים דרמטיים וכהים יותר וכלה בניגודיות ססגונית ויצירתית. חשוב, לזכור ולוודא שהתוצאה תישאר הרמונית ונעימה.

בחירת החומרים

ישנן אפשרויות רבות ויצירתיות לשילוב חומרים המשלימים ומחמיאים זה לזה בסגנון האקלקטי: חומרים מתכתיים יחד עם עץ טבעי, בדים באריגה גסה של פעם לצד טקסטיל מודרני וחלק, אבן טבעית לצד גרניט פורצלן מודרני בגימור מבריק ועוד.

עיצוב התאורה

העיצוב האקלקטי יכול לכלול, בין היתר, גופי תאורה מעניינים, כמו נברשות ייחודיות, אהילים אומנותיים ופריטים ייחודיים. במידה והחלל שעוצב כבר מלא דיו בפריטים המוסיפים אופי, ניתן בהחלט ללכת על קוו ניטרלי של גופי תאורה המתמזגים במרחב, כדוגמת שקועי תקרה וקירות.

פריטים מלאי אופי

הסגנון האקלקטי מאפשר לשלב פריטים אהובים ואוספים שנצברו במהלך השנים או לחלופין יציאה למסע חיפוש אחר אלמנטים כאלה. שילוב של פריטים עם אופי מחזק את הייחודיות של החלל והופך אותו למקום אישי ומלא אווירה.

שאלות ותשובות

ניתן לאפשר יצירתיות בבחירת הצבעים ויחד עם זאת לשמור על התאמות נכונות ונעימות לעין, לשלב במקוריות בין פריטי ריהוט מסגנונות שונים ולוודא שהם נראים טוב יחד. ככלל, חשוב לשמור על המראה ההומוגני וההרמוני בראיית על, על מנת לדעת איך להכניס את הניגודים המתאימים בתוכו.

חשוב לשמור על תשתית עיצובית ניטרלית, למשל קירות הצבועים בגווני שמנת, לבן או קרם, ריצוף בצבעים וחומרים בעלי מראה שליו ורוגע, ופריטי ריהוט עיקריים הרמוניים לחלל. על בסיס ניטרלי ניתן לשחק ולשלב פריטים עיצוביים מעניינים ונגיעות צבע מקוריות מבלי להעמיס יתר על המידה.

שלב התכנון הינו המשמעותי ביותר בתהליך ואנו מקדישות לו זמן רב ואנרגיות כדי להביא לתכנון שימקסם את הפוטנציאל והנתונים של המקום תוך התאמה מרבית לצרכים ולרצונות של הלקוח. אנו מובילות את תהליך התכנון בצורה רציפה ומניסיוננו הוא אורך כשלושה עד ארבעה חודשים.

Call Now Button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
וואטסאפ!
Halel VOD הלל
חתימה-מרובע-ברשת
שלח מייל
phone
חיוג מהיר
whatsapp
שלח וואטס אפ