עיצוב אורבני – לגור בישראל, להרגיש בלופט במנהטן

שורשיו של סגנון העיצוב האורבני טמונים בסוף המאה ה-18, בתקופת המהפכה התעשייתית והוא מהווה התרחבות של האסתטיקה שאפיינה מפעלים ובתי חרושת, למרחב הביתי.
האסתטיקה האורבנית מבוססת על חשיפתם של מבנים מכאניים, שילוב מרכיבים תעשייתיים ושימוש בחומרים דומיננטיים כמו בטון, מתכת, זכוכית ואבן. המראה שמתקבל נקי, עירוני ושיקי, ואנו ממליצות לשלב בו פריטי מעץ טבעי וטקסטיל בהיר ורך.

פרויקטים

מה מאפיין ומייחד את סגנון העיצוב האורבני

אחד המאפיינים העיקריים של הסגנון האורבני מתבטא בחללים נרחבים ופתוחים, השואבים את השראתם מלופטים רחבי ידיים בערים הגדולות כמו ניו-יורק. חללים שימשו בעבר כבתי מלאכה או מפעלים והוסבו לדירות מגורים, תוך הצגת חומרי הגלם באופן בולט, הותרת מערכות המבנה כשהן חשופות והצגה לראווה של שלד המבנה – כחלק מהאמירה העיצובית האורבנית.

אלמנט נוסף המאפיין חללים בעיצוב האורבני הוא השימוש בלבני בריקים לחיפוי הקירות. אנו ממליצות להשתמש בגוונים חמים, על מנת ליצר ניגוד משלים למאפיינים העיצוב הקרים יותר, כדוגמת בטון או טיח חשופים, קשת של גווני אפור שונים, רצפת בטון מוחלקת או אריחי גרניט פורצלן אפורים וגדולים.

עקרונות מרכזיים בעיצוב אורבני

חשיפת המערכות והמבנה

בעיצוב האורבני ישנו היגיון של נראות והיעדר הסתרה, לגבי חלקי המבנה או הפריטים השונים בחלל הביתי המבטא כנות ואותנטיות, כאשר ניתן להבחין בחלקים האמיתיים המרכיבים רהיט או קיר, במינון הנכון וההרמוני, כמובן.

בחירת גוונים נכונה

לצבעים יש משמעות רבה ובסגנון האורבני מרבים להשתמש בגווני אפור שונים, לצד צבעים בהירים שמאזנים אותם ומכניסים קלילות לחלל.

חומרים תעשייתיים

ייחודו של הסגנון האורבני בשילוב חומרים תעשייתיים, כגון בטון, נירוסטה, מתכות שונות וזכוכית, בפריטי הריהוט והעיצוב, באופן המדגיש חומריות דומיננטית עירונית ופונקציונאלית.

 

תאורה במראה חדשני ומתכתי

עיצוב אורבני מכוון אותנו לבחירת גופי תאורה מודרניים, חדשניים ומתכתיים, כמו ספוטים, זרקורים, גופים שקועי תקרה וקירות ועוד. האור יהיה בעוצמה מספקת על מנת לאפשר חלל בהיר ומואר בכל שעות היממה.

סולידיות ורכות

חשוב לאזן בין הסולידיות האפורה-מתכתית שקורנת מהעיצוב התעשייתי, לבין רכות מזמינה שנחוצה בכל בית, וזאת על מנת לאפשר חמימות נעימה לצד שיק עירוני מחוספס.

שאלות ותשובות

חדר שינה המעוצב בסגנון אורבני יכיל שילוב של ניגודים שייצרו איזון בין עירוניות מחוספסת לבין נוחות רכה ומפנקת. גם כאן תהיה לגווני האפור דומיננטיות במרחב, תוך שילוב של פריטים מתכתיים ומנגד ניתן לעדן זאת על ידי וילונות רכים, מצעים לבנים וכריות מפנקות.

מטבח בסגנון אורבני מתאפיין בעיצוב נקי ומינימליסטי. המראה התעשייתי בא לידי שימוש בחומרים וגם במסיביות של האלמנטים. החומרים האופייניים הם נירוסטה, ברזל ועץ בעיבוד גס.

השלב המשמעותי ביותר בתהליך הינו שלב התכנון ואנו מקדישות לו זמן רב ואנרגיות במטרה למקסם את התוצאה בהתאם לפוטנציאל והנתונים של המקום ולצרכים ולרצונות של הלקוח. אנו מובילות את תהליך התכנון בצורה רציפה ומניסיוננו תהליך תכנון של בית אורך כשלושה עד ארבעה חודשים.

Call Now Button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
וואטסאפ!
Halel VOD הלל
חתימה-מרובע-ברשת
שלח מייל
phone
חיוג מהיר
whatsapp
שלח וואטס אפ