גודל  הבית: כ-350 מ”ר בשלושה מפלסים. קומת קרקע 130 מ”ר, קומת חדרים 90 מ”ר ומרתף בשטח של 130 מ”ר

גודל המגרש: 550 מ”ר

הדיירים: זוג הורים וחמישה ילדים : שתי הבנות הגדולות סטודנטיות, הבן חייל, בת בתיכון ובת בביה”ס יסודי.

הבית: בני הזוג חלמו את הבית הזה שנים רבות.

7P6C5053

שניהם חולקים אהבה עצומה לעיצוב ואסתטיקה וחובבי ספרות ואוספים מיוחדים. כשפנו אלינו כדי שנתכנן את ביתם נוצר ביננו לבינם חיבור מיידי שעשה לכולנו חשק להתקדם ולצאת לדרך של יצירה משותפת.

7P6C4940-V1d

 

עוד בטרם התחלנו בתהליך התכנון הפתיעו אותנו בני הזוג ברשימות שהעבירו לנו. שתי רשימות נפרדות  שהן חזון הבית של כל אחד מהם. הרשימה שלה הייתה ארוכה ומקיפה. היא הכילה שילוב של חלומות, אהבות ורצונות והייתה מלאה בפרטים וחומרים. הרשימה שלו הייתה קצרה, תמציתית ופרקטית, מעין הצהרת כוונות כללית בנוגע לאופי הבית. כך בצורה ייחודית שמאוד מאפיינת אותם התוודענו לרצונות ולאהבות של בני הזוג ויצאנו למסע המשותף.

7P6C5809

התחלנו, כמו תמיד, בביקור במגרש. עמד עליו מבנה ישן ואנחנו עמדנו יחד ארבעתנו וניסינו לדמיין מה הולך להיות כאן. האפשרויות היו רבות מדי… גם כשחזרנו לסטודיו לדפים ולמחשב ראינו שיש הרבה כיווני מחשבה שכדאי לנסות וכך בחדוות יצירה פיתחנו ארבע סקיצות, שונות מאוד, של בית על המגרש. הסקיצה שאהבנו יותר מכל, נבחרה על ידי הלקוחות פה אחד. מה שאפיין אותה היה המטבח ופינת האוכל שהיוו את לב הבית. כולנו אהבנו את הכיוון התכנוני הזה שיצר סכמה של בית מחבק ומשפחתי, בית עם אופי ופוטנציאל להרבה יופי וייחודיות.

7P6C5692-V1d

כיוון שכבר גרו בבית פרטי וגידלו ילדים בוגרים, ידעו בני הזוג לספר לנו היטב, מה חשוב להם וממה הם רוצים להימנע. למשל היה חשוב להם ליצור פינת משפחה שימושית, יום-יומית שתהיה קרובה למטבח ויחד עם זאת לא תתחרה בחוויה של הישיבה בסלון. הרבה דברים היו חשובים לבני הזוג, חלקם משמעותיים ופרקטיים וחלקם בלתי ניתנים להגדרה של ממש כמו מבט מסוים מחלון, או חוויה של הדרך הביתה בשביל הכניסה. ניסינו להכיל את כל אלה וכך נוצר לו הבית הזה. חוויית מגורים מותאמת אישית מכל הבחינות, בנוחות, בסגנון החיים, בחוויות  ובחומרים שבחרנו יחד.

7P6C5660-V1d

הדרך אל הבית מהרחוב ארוכה ומפותלת. כבר בה מתחיל סוג של סיפור. פוסעים על אבני מדרך אפורות ועגולות ונכנסים לגן רגוע ומזמין שמלווה את הדרך פנימה. בכניסה מקבל את פני הבאים קיר כניסה, קבלת פנים צנועה שמזמינה להמשיך. קיר הכניסה הזה מהווה מוקד וסביבו נסוב הבית כולו. מאחוריו נגלים-נסתרים המטבח ופינת האוכל. מצידה של פינת האוכל נפתח הסלון המרשים. מצדו של המטבח מציצה פינת המשפחה הנעימה. הבית שולח זרועות לחצר וזו חובקת אותו מכל הכיוונים. החצר הפראית בחלקה, הלא רגולרית נושקת לבית בעל הסדר והמקצב.

7P6C5607

הקומה הראשונה אינה קומת חדרים קונבנציונלית. החלל המרכזי שלה הוא לב ליבו של הבית ומקום אהוב במיוחד. כך, בדיוק מעל הקיר המרכזי בכניסה לבית ישנה מעין מרפסת המשקיפה על המטבח ופינת האוכל, ויוצרת חיבור הדוק בין הקומות במבט ובשמיעה. זהו האלמנט שובה הלב בבית, וזה שמקנה לו את אופיו המיוחד. החלל המרכזי הזה מתכבד למלא פונקציה בעלת חשיבות משפחתית עליונה-הספרייה של בני המשפחה.

7P6C5583

הספרייה הביתית הזו מכילה את אוסף הספרים המשפחתי לפי נושאים. יש בה ספרי ילדים, פילוסופיה, היסטוריה, אמנות ועיצוב. הכל מסודר לפי נושאים בליווי פריטי עיצוב משלימים ומאפיינים. היא קלילה וכיפית כיאה לספריה ביתית.

7P6C5573

את הספרייה, כמו גם אלמנט עיצובי נוסף בפינת המשפחה עיצבו בכישרון מיכל וחגי מסטודיו WID. היא עשויה מפלטות עץ בשילוב כבלים כך שמתקבל מראה תעשייתי ביתי-מאוד לא סימטרי ויחד עם זאת מאוד מאוזן והרמוני. בפינה, בין מדפי הספרים, ממוקמת כורסת ישיבה מסוגננת שמלווה את בעלת הבית מבית הוריה. נוסטלגיה וחיבוק של פריטים ישנים ואהובים משתלבת בפלא בבית הזה עם פתיחות לעיצוב מרענן וחומרים חדשים.

7P6C5556

קומת החדרים נהנית מתקרת קורות גבוהה ובהירה המקנה לחדרים ולמרחב המשותף את אופיו המיוחד. בקומה ממוקמים זה לצד זה בצורת סימטרית שני חדרי הבנות הצעירות כשבניהן חדר רחצה אותנטי באווירה נינוחה של חופש וים.

7P6C5544

יחידת ההורים ממוקמת בצידה האחר של הקומה ומשקיפה לחצר האחורית ולבריכה. חדר ההורים, במראה לופטי תעשייתי מציג מראה פשוט ולא מתאמץ ויחד עם זאת עשיר ומעניין. תקרת הקורות הגבוהה מאפשרת חלוקה של החלל בחלקו התחתון בלבד כך שלתקרה יש המשכיות מעבר לפונקציות המוגדרות בחדר. תעלת מיזוג תעשייתית מהווה אלמנט מרכזי בחלל בתפר שבין חלל השינה לחדר הרחצה וחדר הארונות. חדר הרחצה פתוח לחלל החדר ומהווה המשך ישיר שלו גם ברצפת הפרקט הבהירה. המקלחון המרווח ויחידת השירותים מוגדרות ותחומות בדלתות זכוכית חלבית. רצפת המקלחות עשויה חלוקי נחל עדינים ומחופה באריחים חלקים ניטרליים בצורה שמקשרת מיד למקלחת בטבע. יחידת הנגרות האותנטית המשמשת כארון כיור נרכשה בטורקיז האוס ומחזקת את הניגודיות המעניינת שמתקיימת בחלל הזה ובבית כולו, בין ישן לחדש, מינימליסטי למסוגנן, חם וקר.

מכיון שיש לנו בעיה להראות חצרות אנגליות צריך להראות את החלק התחתון של החלון כקיר. מניחה שזה לא פשוט אבל זה חשוב... אם זה בלתי אפשרי אז לפחות לאטום את החלק התחתון של הזכוכית. תודה
חדר הכביסה בקומה זכה לחלל מכובד בפני עצמו וגם לעיצוב ותכנון עד אחרון הפרטים. החדר רוצף באריחים מצוירים עדינים מאוד בגוון אפור-ירקרק שחוזר בכמה אלמנטים בבית. החדר תוכנן כך שיתאים בדיוק לצרכים של המשפחה ולתהליך הכביסה-קיפול-גיהוץ, שלעתים נוטים להתעלם ממנו וזכה כאן לטיפול יסודי.

7P6C5374

קומת המרתף שוברת את הסטיגמה של כל שניתן לחשוב או לדמיין על מרתף ביתי. זוהי קומה מוארת, מזמינה ומלאת חיים. מקומת הכניסה יורדים היישר לחלל מרכזי שמהווה את הסלון האלטרנטיבי. זה שאפשר לשחק בו, לנגן בפסנתר, לשחק ביליארד לראות סרט טוב, לאכול ולשתות. זה חלל שמתחשק להישאר בו עוד ועוד ,לארח חברים, להיזרק על הספה ולנוח.

7P6C5322

את המרחב הגדול הזה מקיפות היחידות של הילדים הבוגרים. כל חדר הוא יחידה אוטונומית עם שירותים ומקלחת משלה. החדרים מרווחים, מוארים ומעוצבים כל אחד בדרך אחרת, עיצוב אישי מאוד שמתאים לגמרי למי שגר ומבלה בחדר. בקומת המרתף ובקומת הקרקע ממוקמים גם חדרי אחסון מאורגנים להפליא שמשמשים בנוחות את המשפחה. הבית כולו מאופיין בשילוב הדוק ונפלא בין אסתטיקה, עושר עיצובי, ענין וחדשנות לפתרונות נוחים ושימושיים מדויקים ומותאמים אישית.

7P6C5291-V1d

הקשר לחצר הוא חלק בלתי נפרד מהתפישה התכנונית-עיצובית שלנו. אנו מאמינות שבבית פרטי הגינה צריכה לצוץ מכל מקום ושצריך ליהנות מיופייה במבט וגם במגוון יציאות נגישות ומזמינות. בפרויקט הזה עבדנו בשיתוף עם רון זילברברג, מתכנן גינות יצירתי ומוכשר שהצליח בקסם רב ליצור גינה עשירה, מיוחדת שמספרת סיפור ויוצרת עם הבית שתיכננו שילוב הרמוני ומרגש.

7P6C5253

הגינה היפה מפתה לצאת אליה, להשתרע מתחת לעץ שמוקם דווקא במרכזה, כאילו היה שם תמיד, לשבת לצד הבריכה או לחילופין להתפנק על כוס קפה בגינה האינטימית שנפתחת בפינת המטבח וחדר המשפחה. הבריכה, בחיפוי של טיח מרבלייט מתמזגת בגינה במראה הטבעי שלה ומשרה אוירה של רוגע ונינוחות.

7P6C5053

החומרים של הבית, פריטי הריהוט שיוצרו ונבחרו מציגים את הדי-אן איי של הבית הזה. מניפה של צבעים וחומרים, עשירה, מגוונת ומאוד ייחודית. אבן הטרוורטין האפורה והדומיננטית, בגדלים משתנים מהווה רקע נפלא להתרחשות בפנים ובחוץ. המטבח האותנטי של חברת מארקי איטליה (פנטהאוז רהיטים) הוא מרכז הכובד במסיביות ובכפריות שלו. השימוש בחומרים כמו בטון, במבוק, עץ אלון וגם ברזל וזכוכית וגם סירי מטבח הפוכים במנורת פינת האוכל, יוצרים ניגודים מעניינים ושפה עיצובית מורכבת ומרתקת.

 

גם הגוונים שנבחרו-ירוק אפרפר של החלונות הבלגיים, חום-עכבר של האי במטבח, הספה הכחולה הגדולה בפינת המשפחה והשקט והנקיון העיצובי של הנגרות שיוצרה במיוחד מרכיבים יחד תמונה תלת מימדית מורכבת ואסתטית מאוד שחוויה לבלות בה ותענוג לגור בה כמשפחה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Call Now Button
וואטסאפ!
דילוג לתוכן
Halel VOD הלל
חתימה-מרובע-ברשת