כמה שנים התלבטנו אם לקנות או לבנות בית. לא חשבנו שיהיה לנו את הפנאי והקשב לתהליך. בודאי לא תכננו לקחת מעצבת עד שראינו בית שעיצבו שירה והדס, הסתכלנו אחת על השני ומיד הבנו בעיניים שאין שאלה בכלל. התאהבנו מיד !

מאז התהליך היה מדהים והבית עוד יותר. הגישה, החברות, המקצועיות, הניסיון והכשרון של שירה הוא בלתי ניתן לתיאור במילים. המפגש הגורלי (ממש! לא סיסמא) הביא לבית כמו שרק חלמנו…

איילת וגיא

על שירה והדס שמענו מחברים טובים שעברו לבית חדש ועיצבו הכל בעזרתן של 2 המעצבות המוכשרות.
מאוד אהבנו את סגנון העיצוב והחלטנו שברגע שנמצא סוף סוף את בית החלומות שלנו שירה והדס יעצבו לנו אותו.
וכך היה : קראנו להן שיביעו דעתן על בית שמצא חן בעינינו ורצינו חוות דעת בנוגע לעלות השיפוץ. בזכות הייעוץ המקצועי שלהן החלטנו לא לרכוש את הבית ועד היום אנו מודים להן על כך.

כשמצאנו בית נוסף התחלנו במלאכה הוא היה בית בן שנה דו משפחתי שמעוצב בסגנון הייטקי ומאוד קר לטעמינו.
החלטנו "לחמם" את הבית עם שטיחים פרקטים תאורה וריהוט חם…
שיתוף הפעולה היה מושלם..

כל עבודות הנגרות היו מדוייקות..הן קלעו בול לטעמינו וגם כשהוצעו רעיונות שפחות התחברנו הכל נעשה בעדינות ובהבנה ובאמת נעשה כל על מנת שנרגיש נוח ונעים בתהליך.
ממליצים בחום, מדובר קודם כל בנשים מדהימות וסופר מקצועיות.

מיכל וטל משוהם

שמי איריס, רופאת נשים בחדר לידה בסורוקה , ויחד עם אסי בעלי (מהנדס אלקטרוניקה) וחמשת ילדינו החלנו בבניית ביתנו בירוחם. כבר שהתחלנו בתכנון הבית, היה לי ברור שעיצוב הפנים יהיה חלק בלתי נפרד מהיום הראשון לתוכניות. מבט אחד באתר של הלל עיצובים והבנתי שני דברים חשובים. א. התאהבתי בכל מה שראיתי. ב. בשל המרחק מירוחם הבנתי שכדי שנוכל לעבוד , הדרך הטובה ביותר תהיה ביעוץ מלווה ועיצוב פנים בנוסף לאדריכלית שכבר היתה לנו.

הגענו לפגישת היעוץ הראשונה עם תכניות די גולמיות. ראשית נפעמנו מהסינירגיזם בין הדס לשירה , פשוט מעצימות זו את זו. בפגישה אחת קצרה והזזה של שניים וחצי קירות קיבלנו פתרון יצירתי שפתח לנו חללים חדשים, ספריה עם פינת עבודה ומרפסת נוף משגעת. יצאנו מוקסמים.

בפגישות הבאות תכננו כל פעם נושא אחר-מטבח, חשמל, חלונות .היצירתיות השופעת, הקונקרטיות במובן הטוב- אין יותר מידי פטפוטים, עבודה נטו, והמקצועיות האינסופית ליוו אותנו לאורך כל הדרך. בשתי הפגישות האחרונות יצאנו לבחירות יחד עם הדס. כדי להפוך את הימים האלו לחופשה אמיתית היינו משתכנים לילה קודם במלון קטן בת"א, קורעים את העיר הגדולה, ובבקר נפגשים עמה. ביום עבודה אחד בחרנו את כל הסניטציה והחיפויים בשלשה מקומות שונים, ובפעם השנייה-את כל הריהוט וגופי התאורה. מבחינתנו- שני אנשים עובדים ועמוסים מדובר בחסכון זמן שלא יתואר. כל התלבטות שעלתה במהלך הדרך ,התייעצנו -והתשובה ההחלטית והמהירה תמיד היתה לרוב ההחלטה הסופית שלנו.

ופה גם המקום לציין את ההרמוניה בעבודה המשותפת עם האדריכלית שוש אלון. בכלל לא ברור מאליו שאנשים יוצרים שאינם מכירים זה את זה יקבלו בכזו שיתוף פעולה את המיזוג שיצרנו- (לציין שהן לא הכירו קודם )
הבית ההרמוני שנוצר הוא כל כך יפה שהוא הפך אתר עליה לרגל לזוגות שבונים. אנחנו מרגישים שאנחנו גרים בצימר או מלון בוטיק .רק קצת מתגעגעים לתרוץ שהיה לגניבת חופשה בכרך הגדול…
ממליצים בחום .כל מי שרוצה לשמוע קצת יותר על "יעוץ בשלט רחוק" נשמח לדבר עמו אישית.

משפחת שוהם מירוחם

במהלך תכנון ביתינו החדש הגענו למספר פגישות ייעוץ עם שירה והדס, הפגישה הראשונה נערכה עוד בשלב התכנון המוקדם, כאשר הרגשנו במבוי סתום בתכנון נקודות מסויימות בבית, במהלך הפגישה חשבנו יחד על אפשריות יצירתיות שלא עלו לפני כן, כולל דוגמאות של תמונות בתים להמחשה.

כך המשכנו בפגישות נוספות, כשבכל פגישה הגענו עם שאלות והתלבטויות הרלוונטיות לאותו שלב בבניה, תמיד קיבלנו מענה מקצועי ובאוירה נעימה ויוצאנו מהפגישות מלאי השראה ורעיונות לגבי תכנון הבית.
גם כיום כאשר תהליך הבנייה הסתיים ותהליך העיצוב עוד בעיצומו אנחנו נעזרים בקווים מנחים ורעיונות שקיבלנו במהלך פגישות הייעוץ.

העבודה עם שירה והדס היתה אחת החויות הנעימות בתהליך הלא פשוט של תכנון ובניית בית, בתהליך שאינו מוכר לנו ורווי דעות ואין סוף אפשרויות היה לנו חשוב לשמוע דעה מקצועית שתמקד ותנחה לגבי תחומים שרלוונטים לנו.וכך היה! אנחנו מאוד אוהבים את ביתנו החדש ובהחלט חלק נכבד מכך בזכות שירה והדס. ועל כך מודים להן מאוד!

מרינה ואלכס גולדברג

עת ניגשנו לתהליך תכנון ביתנו, היה לנו ברור שנרצה, מעבר לאדריכלית שלנו, עוד עין מקצועית שתתמקד בעיצוב הפנים של הבית.

לשירה והדס הגענו במקרה דרך שיטוט באינטרנט וקריאת כתבות בתחום ומיד היה לנו ברור שאנו מאוד מתחברים לסגנון העיצובי הביתי והחם.

בהמשך אף קיבלנו עליהן המלצות חמות מחברים איתן הם עבדו.
בפגישת ההיכרות הראשונה המליצו שירה והדס ביושר ובכנות כי נלך על מתכונת של פגישות ייעוץ על פי הצורך, ההתקדמות והתחושה כך נוכל להיות יעילים וגם לשלוט טוב יותר על התקציב.

כיום, כשנה וחצי לאחר שנכנסנו לביתנו, ברור לנו כי ההחלטה לעבוד עם שירה והדס היתה מהטובות שקיבלנו בתהליך הארוך והמסובך של בניית הבית.
לא רק שטביעת האצבע העיצובית והייחודית שלהן ניכרת היטב בביתנו אלא שמהר מאוד נבנה עמן אמון עמוק שהוביל להתייעצויות בתחומים ובמגוון סוגיות אדריכליות ועיצוביות כאחד.
מעבר למקצועיות הבולטת, היכולת לרדת לפרטים, ההפרדה בין עיקר וטפל והיכולת לחבר בין תפיסה עיצובית לצרכים פרקטיים ומשפחתיים, חשנו תמיד בנוח לפנות לכל אחת מהן בשאלות ובהתלבטויות ותמיד נענינו ברצינות ובנעימות רבה.

לא רק שפגישות הייעוץ עמן היו מקיפות ומועילות אלא שהן השכילו להעביר תחושה של זמינות שאפשרה קשר שוטף – טלפוני, דואלי וווטסאפי שאיפשר את קידומו השוטף של הבית.
שירה עצמה התלוותה אלינו ליום בחירות מרוכז של חומרים לבית (ריצוף, סניטריה וכו') עובדה אשר הוכיחה את עצמה בצורה נפלאה – זאת לאחר הכנה מסודרת שביצענו בהנחייתן, מיקוד לסוגים שאהבנו וכמובן הכנת כתבי כמויות והמשך ליווי התהליך מול הספקים עד לסיומו.

בפועל, ביום אחד מרוכז ואינטנסיבי הצלחנו לסיים את מרבית הבחירות הנדרשות.
לאורך כל התהליך חשנו כי שירה והדס מקיימות עמנו דו שיח פתוח ומעמיק שאיפשר את שילוב הצרכים, הרצונות והחלומות שלנו עם התפיסה והחזון העיצוביים הייחודיים שלהן.
לסיכום, מעבר לתרומתן המשמעותית לתכנון הבית ולמראהו, נהנינו מאוד אף מהחוויה הנעימה של העבודה המשותפת עם שירה, הדס וכלל צוות הלל אדריכלות.
תודה על המקצועיות והאכפתיות.
בהערכה רבה,

חני מנחושה